borecetválogatás-600x600
ecetvalogatas_02-600x600

Během výzkumů v klášterní knihovně se našli dokumenty z 16.století, které potvrzují, že vinný ocet byl produkován z dvou důvodů - léčebného a kulinářského.

 Benediktini si mohli vybrat z různých jídel, které byli ochucované bylinkami vypěstovanými v jejich vlastní zahradě, jako byl česnek, cibule, petržel, pepř, majoránka, šafrán, kmín, zázvor, šalvěj a levandule. Ocet byl také nedílnou a důležitou součástí jídel.

Byl používán k dochucení jídel, ale také k uchování masa - marinování a konzervaci.

Octy vyráběné biologickou fermentací jsou důležitou součástí zdravé výživy. Benediktínské octy vyráběné z vína zachovávají základní fyziologické prvky ovoce, jako jsou aminokyseliny, vitamín B a řadu životně důležitých stopových prvků.

 

Dárkový balíček - ILUSTRAČNÍ OBRÁZKY
30 Kč

Máme možnost Vám všechny delikatesy, nebo i kosmetiku zabalit do pěkných krabiček jako dárkový balíček. Volíme přírodní materiály - papír, výplň dřevitá vlna (dobře drží dárky, fixuje při dopravě, pěkně vypadá), a průhledné okénko - aby bylo hezky vidět na dárky ;) Lze volit i jiné dárkové krabičky - dárkové košíky, neprůhledné krabičky, zavřené krabičky, ale to pak vždy po domluvě - napište, volejte. Typ krabičky záleží na tvaru zboží - někdy je vhodná plochá krabička, někdy zase naopak hluboká, jindy menší, nebo větší. Volbu typu krabičky je na nás, dle reálné velikosti zboží. Orientační ceny dárkových krabiček - cca 30 Kč, další typy po domluvě. Vhodné řešit z předstihem - ideálně 2týdny (urgentně lze pořešit lecos, ale nebývá to pravidlem) - pište, volejte ;)

Detail
Gurmánský balíček - bylinky do salátu
od 199 Kč

Česká klášterní řemeslná hořčice od trapistů a maďarský bylinkový ocet od benediktínů.

aromaticus 250 600x600
Tip
139 Kč

Aromaticus - Červený vinný ocet a 7koření (extrakt z jalovce obecného, meduňky lékařské, šalvěje lékařské, saturejky zahradní, muškátového oříšku, máty peprné, hřebíčku)

Detail
borecetválogatás 600x600
249 Kč

Aromaticus - Červený vinný ocet a 7koření (extrakt z jalovce obecného, meduňky lékařské, šalvěje lékařské, saturejky zahradní, muškátového oříšku, máty peprné, hřebíčku) Balsamum - bílý vinný ocet, koncentrát z hroznové štávy (53%), výtažek z rozinek a fíků, a barvivo (E 150 c) Floris - bílý vinný ocet, extrakt z levandule Salvia - bílý vinný ocet, extrakt ze šalvie

Detail
floris ecet 600x600
139 Kč

Floris - bílý vinný ocet, extrakt z levandule

Detail
salvia ecet 600x600
139 Kč

Salvia - bílý vinný ocet, extrakt ze šalvie

Detail
balzsamecet 600x600
139 Kč

Balsamum - bílý vinný ocet, koncentrát z hroznové štávy (53%), výtažek z rozinek a fíků, a barvivo (E 150 c)

Detail
7 položek celkem