Kód: 1730 | Značka: TRAPISTI - Aiguebelle, Francie

Bylinkový čaj na hubnutí

159 Kč / ks
Na dotaz

Hubnoucí a pročišťující bylinný čaj. Všichni víme, že na hubnutí nestačí pít bylinkový čaj ;) nicméně vhodně zvolené bylinky dokážou být nápomocny po jídle (velmi těžkém, hodně mastném): pití čaje je dobrý způsob, jak odstranit toxiny a odpadní látky.

Kategorie: Bylinkové čaje
Hmotnost: 0.05 kg

Způsob užití: můžete používat 3x denně pro 20denní kúru. 1 polévkovou lžíci do hrnku s velmi horkou vodou. Jako u každého nálevu je nejlepší nepřivádět tuto vodu k varu. Vyluhujte 5 minut, aby se aktivní složky rozptýlily. Poté si můžete kdykoli během dne vychutnat svůj studený nebo horký nápoj. Je vhodné dodržovat doporučené dávky a dobu trvání.

Složení: lípa, černý rybíz (listy), maté (list), máta sladká (list), řebříček (květy), černý bez (květy), lavandin (květy), bazalka (list), šalvěj lékařská (listy), tymián (kvetoucí nať)

Hmotnost: 50g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
 

Klášter Aiguebelle byl založena v roce 1137 na hranicích Dauphiné a Provence mnichy z Morimondu, čtvrté dcery Cîteaux založeného v roce 1115 v Champagne. Klášter je postaven v izolovaném údolí, jak by cisterciácká tradice říkala, na soutoku tří potoků, odtud název "krásné vody", Aiguebelle.

Ve 12. století klášter těžil z darů sousedních pánů a značně rozmnožil své území: vlastnil pozemky až k úpatí Mont Gerbier-de-Jonc.

Od 14. století se množily zkoušky: stoletá válka, černá smrt, pokles povolání, zejména laických bratří, kteří udržovali hospodářskou činnost. Půda byla většinou pronajímána.

Po roce 1515 již opaty nevolili mniši, ale jmenoval je král: jsou doporučujícími opaty mimo klášter, a proto se ne vždy starají o potřeby svých mnichů nebo o horlivost své komunity.

Když byli mniši v roce 1791 přes velkou francouzskou revoluci rozehnáni, byli jen tři. Klášter byl poté vydrancován a následně prodán jako národní majetek. Jeho odlehlost od komunikačních tras ho zachrání před demolicí.

Nepřítomnost mnichů trvala necelých 25 let: v roce 1815 přišla skupina cisterciáků, aby klášter oživila. Pocházejí ze Švýcarska a pocházejí ze skupiny francouzských mnichů z opatství La Trappe, kteří pod vedením otce Augustina de Lestranges cestovali po celé Evropě pronásledováni revolučními armádami a umožnili klášterní a cisterciáckou obnovu ve Francii po pádu Napoleona.

Komunita Aiguebelle se rychle rozvíjí: v roce 1850 má 233 mnichů a založí mnoho dalších klášterů, z nichž většina stále žije: Staouéli, který se stane Notre Dame Atlasu v Alžírsku (ze kterého se zrodily dvě nové komunity: Notre Dame z Tibhirine v Alžírsku a Notre Dame Atlasu v Maroku), Les Neiges v Ardèche, le Désert u Toulouse, les Dombes severovýchodně od Lyonu, Acey v pohoří Jura a pak Koutaba v Kamerunu. Zajišťuje také otcovství komunity mnišek: Notre Dame z Bon Secours (Blauvac) ve Vaucluse.

 

 

Další foto a video, i texty https://www.abbaye-aiguebelle.cef.fr/aiguebelle-aujourdhui/porte-folio-et-videos