TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Webová stránka značky: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.

Cena

129699
1129699
MNI066 MNI 03 v03 D label Creme Apaisante CMYK 300dpi
599 Kč

Kombinuje celou škálu přírodních složek a extraktů blahodárně působících na suchou a velmi suchou pokožku. Je vhodný také k dennímu ošetření kůže osob s lupénkou , k uklidnění pokožky po použití konvenční kosmetiky nebo jako zimní krém.

Detail
kosmet produkt BALZAM OBIL KLICv
149 Kč

Balzám na rty s olejem z obilných klíčků je reparační balzám na rty, intenzivně je vyživuje a chrání.

Detail
MNI066 MNI 01 v03 D tuba Baume Articulations CMYK 300dpi
599 Kč

Kosmetický prostředek určený k péči o oblasti těla, které vykazují bolestivost, otok, únavu, v důsledku čehož omezují dobrou pohyblivost. Připravujeme , uvedení cca začátkem roku 2019.

Česká přírodní kosmetika - péče o pleť
699 Kč

Vše s olejem z obilných klíčků: hydratační krém, mýdlo a balzám na rty.

Delices au blanc liskooriskova pomazanka s mlecnou cokoladou klaster Novy Dvur Cesko v1 V
Novinka
169 Kč

35% lískových oříšků, 49 % mléčné čokolády český výrobek, francouzská etiketa s názvem Delices Noisette Chocolat au blanc;)

Detail
MNI065 MNI 02ab v03 D box Delices Noisette Chocolat noir RGB 150dpi
169 Kč

52 % oříšků, 40 % hořké čokolády český výrobek, francouzská etiketa s názvem Delices Noisette Chocolat noir ;) Bude i s mléčnou čokoládou ;)

Detail
Delices au lait liskooriskova pomazanka s mlecnou cokoladou klaster Novy Dvur Cesko v1 V
Novinka
169 Kč

41% lískových oříšků, 44 % mléčné čokolády český výrobek, francouzská etiketa s názvem Delices Noisette Chocolat au lait;) Bude i s bílou čokoládou ;)

Detail
Mydlo mandlove s pomeranc kurou CZ
159 Kč

Složení: bambucké máslo, kokosový, olivový, jojobový a mandlový olej. Jako peeling - pomerančová kůra . Neparfemované.

Detail
BIO hořčice jemná
149 Kč

Jemně mletá BIO hořčice se středně-ostrou chutí.

Detail
Liskooriskova pomazanka klaster Novy Dvur Cesko v2
Novinka Tip
149 Kč

"Přírodní zdravá nutela". NOVÁ vylepšena RECEPTURA - ještě více lískových oříšků.

Detail
Sprchovy gel a sampon z lipoveho kvetu klaster Novy Dvur Cesko v2
219 Kč

Je vhodný pro celou rodinu, zejména pro osoby s citlivou pokožkou. Mýdla, která mají zcela jistě dobré čistící účinky, totiž mohou mít za následek suchou a napjatou pokožku a vyrážky. Jejich čistící síla často pochází z chemických přísad a jejich alkalické pH neodpovídá pH pokožky.

Detail
Hořčice s petrželí a česnekem
129 Kč

Jemně mletá hořčice s petrželí a česnekem.

Detail
Mydlo s obilnym klickem CZ
149 Kč

Složení: bambucké máslo, kokosový, olivový, jojobový a olej z obilných klíčků . Neparfemované.

Detail
BIO hořčice s rajčaty
149 Kč

Jemně mletá BIO hořčice s rajčaty a olivovým olejem.

Detail
krem Reparatrice flakon FRv CMYK 300dpi
419 Kč

Pomůže obnovovat kožní lipidovou bariéru a zároveň dokáže v kůži podržet vodu a tím ji účinně hydratovat. Je vhodný k denní péči o kůži atopiků a ekzematiků, u kterých může sloužit k péči o suchou dráždivou kůži a udržovat ji v dobrém stavu (klinická studie z 2015). Regeneruje a uklidňuje vysušenou a popraskanou pokožku. Přispívá k obnově a ochraně kožních buněk a tím obnovuje a zjemňuje pleť, zvyšuje její pružnost.

Detail
BIO hořčice s olivami
149 Kč

Jemně mletá BIO hořčice s olivami (30%). Výrazná olivová chuť.

Detail
myd, sprch ND zavr 5R0A7812
399 Kč

Sprchový gel s lipovým květem, mýdlo.

Karamelová pomazánka s medem
149 Kč

Karamel, med, čokoláda.

Detail
Nahoru
Další produkty
23 položek celkem

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem