Kód: 185 | Značka: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Réparatrice - hydratační krém i pro atopiky (BIO)

419 Kč / ks
Skladem

Pomůže obnovovat kožní lipidovou bariéru a zároveň dokáže v kůži podržet vodu a tím ji účinně hydratovat.

Je vhodný k denní péči o kůži atopiků a ekzematiků, u kterých může sloužit k péči o suchou dráždivou kůži a udržovat ji v dobrém stavu (klinická studie z 2015).

Regeneruje a uklidňuje vysušenou a popraskanou pokožku. Přispívá k obnově a ochraně kožních buněk a tím obnovuje a zjemňuje pleť, zvyšuje její pružnost.

Kategorie: Pleťové krémy
Hmotnost: 0.05 kg

Složení: květová voda BIO - květ lípy, voda, květová voda BIO - květ pomerančovníku, glycerin rostlinného původu, výtažky z palmového a kokosového oleje, olej Makadamia BIO, vosk rostlinného původu (candelilla, jojoba, rýže), konzistenční činidla přírodního původu, máslo Karité BIO, včelí vosk BIO, slunečnicový olej BIO, parfém rostlinného původu - zelený čaj, celuloza přírodního původu, olej z obilných klíčků, vitamín E rostlinného původu (soja), ultrajemný prášek ze slupek rýžových zrn, xantanová guma, konservační přísada autorizovaná pro ekologickou a bio kosmetiku.

Přísady označené “bio“ pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
99,2 % z celkového množství přísad jsou přírodní nebo přírodního původu.
44,5 % z celkového množství přísad pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Regenerační a hydratační denní krém pro pleť, vytvořený s co největším ohledem k pokožce (bez parabenů a bez chemické parfemace) a životnímu prostředí. Regeneruje a uklidňuje vysušenou a popraskanou pokožku. Přispívá k obnově a ochraně kožních buněk a tím obnovuje a zjemňuje pleť, zvyšuje její pružnost.
Obal „airless 50 ml“ byl zvolen pro svou účinnou ochranu krému proti kontaminaci a oxidaci, velmi snadné a úplné odebrání krému. Obal je ekologický a recyklovatelný.

 

Jinými slovy – není v něm nic, co by mohlo citlivé jedince s poškozenou (i ekzematickou) pokožkou, dráždit, což koneckonců dokládá i klinická studie provedená na podzim roku 2015. Citace Státního zdravotnického ústavu ve vztahu k oné studii: „Krém Réparatrice je přípravek vhodný k denní péči
o kůži atopiků a ekzematiků, u kterých může sloužit k péči o suchou dráždivou kůži a udržovat ji v dobrém stavu.“

 

Jak to dokáže?
V nejsvrchnější vrstvě kůže – ve stratu corneu – jsou obsaženy látky olejové povahy, specifické lipidy, ty pokožku chrání před vnějšími vlivy (výkyvy teplot, mikrobiální kontaminace, sluneční záření apod.). Aby byla pokožka zároveň pružná a zdravá, musí obsahovat i vodu, kterou tam zadržují tzv. NMF (natural moisturising factors). Když je ale kůže nějak narušená (například v případě ekzému) nebo jen dostává v zimě zabrat a je sušší, poškozená, dochází ke zvýšeným ztrátám vody, protože vrchní lipidní vrstva neplní dobře své bariérové funkce. Intuice nám radí suchá místa promazávat krémy. Ale tady pozor: velká část běžných krémů obsahuje deriváty ropy (schválně si vezměte lupu a pátrejte ve svém krému po pojmech cera microcristallina, petrolatum, paraffinum liquidum, vaselina), které na první pohled zklidní a hydratují, ale protože s kůží nereagují, jen na ní vytvoří velmi silný okluzivní obal, tak si z ní buňky nedokážou nic vzít pro další buněčné procesy. Když se pak dané místo „otře“, zbaví tohoto obalu, pak se vypaří i naakumulovaná voda a pokožka je následně ještě více vysušená, čímž se začarovaný kruh věčně suché pokožky uzavírá.


To ovšem není případ našeho krému, který nejenže ropné deriváty neobsahuje, ale krom vyváženého složení olejů v bio kvalitě (makadamiový, slunečnicový, máslo karité) obsahuje i silně regenerační, za studena lisovaný olej z obilných klíčků, který pro vysoký obsah kyseliny linolové výrazně příspívá k obnovení zdravého lipidního spektra svrchní vrstvy kůže, strata cornea. Olej z obilných klíčků je bohatým přírodním zdrojem vitamínu E, je získáván za pomoci přirozené metody, jenž spočívá v lisování klíčků za studena a v opakovaném čištění oleje za pomoci filtrů, ochraňuje kožní buňky a je silně účinný proti stárnutí kůže. Jeho antioxidační účinek hraje účinnou roli proti vnějšímu poškození kůže. Vedle vitaminu E obsahuje také provitamin A, který, pro své regenerační účinky, je vhodný pro péči o vysušenou pleť. Spolu s vitamíny skupiny B a s vitamínem E pak obnovují poškozenou, suchou kůži a navrací jí zdravý vzhled.


A tolik potřebnou vlhkost pomáhají do pokožky propašovat a dále ji tam udržet dva hydroláty, a to osvěžující hydrolát z květů pomerančovníku hořkého a utišující hydrolát lipového květu, který je vhodný právě i na podrážděnou pokožku. Květinové pleťové vody, známé též pod názvem hydroláty, celkově zvyšují vlhkost pleti, Květinové pleťové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací listů nebo okvětních lístků rostlin. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 11.4.2021
Dokonalý krém na suchou pleť.
5
M Avatar autora | 11.4.2021
Výborný krém na suchou kůži
5
P Avatar autora | 3.5.2020
Dokonale hydratuje pokožku, má výbornou konzistenci a šikovný dávkovač. Velmi doporučuji!

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.