O nás

Přinášet dobré věci blíže k lidem.

            Poctivost, kvalita, otevřenost. Jak často jsou tyto hodnoty potlačované v dnešním světě? V průběhu svých dvacetiletých pracovní zkušeností jsem byl svědkem různých přístupů. Někdy šlo o férový přístup, jindy o pouhé pokrytectví.

             Ano, máme s manželkou rádi poctivé a dobré věci. Komu chutná nekvalitní salám, kečup plný jablek nebo řepy, maso plné vody a další podobné blafy? Nepochybujeme, že Bůh nás volá k nejlepším věcem. A když tedy On dal myšlenku, tak jsme ji rozvíjeli a založili jsme Monastery Deli Market čili delikatesy z klášterů.

            Možná jste netušili, že v některých z nich se vyrábějí vysoce kvalitní, poctivé potraviny. Udělali jsme si průzkum – ano, bio produktů je hodně, ale žádné z produkce klášterů. Tak jsme to chtěli zkusit. Pak vše nabralo rychlý spád. Následovaly návštěvy našich kamarádů v klášterech v Čechách a domluva s trapisty, trapistkami a karmelitány. Pak další návštěvy klášterů v Maďarsku, Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii, Slovinsku. Plánujeme rozšiřovat druhy delikates i kláštery se kterými spolupracujeme. Na začátku jsme zkusili prodej na farmářském tržišti v centru Prahy, zaměřeném na domácí i turisty. 

            Naším záměrem je přinášet dobré, ba co víc – přímo výborné klášterní delikatesy blíže k lidem. Často tyto kláštery nemají e-shop, nebo není v jejich záměru budovat obchodní síť. My jim chceme pomoci nabídnout jejich produkty blíže lidem - jak přes prodej na trzích (farmářských), přes eshop a pak časem bychom rádi kamennou prodejnu. Lidem, kteří o nich netuší, a přitom mají zájem o kvalitní a poctivé věci. Vždyť touha po dobrých věcech je v nás vložena od stvoření.

            Dobrý Bůh stvořil dobré věci, učí nás podmaňovat si stvořenství a zacházet s těmito božími dary. Určité odříkání, jednoduchost a stabilita století dala v prostředí klášterů vzniknout delikatesám, které nám tento svět nenabízí. Samozřejmě, kláštery nemají jako první úlohu vyrábět tyto produkty, ale zároveň jsou založené na ověřeném a osvědčeném přístupu „ora et labora“ – modli se a pracuj. Je to úplně jiný přístup k zacházení se zdroji této země.

            Nechte se oslovit, přijďte ochutnat, podpořte kláštery i nás, abychom i nadále mohli na Váš stůl přinášet kvalitní boží dary, zpracované v souladu s přírodou.