Novinka
Kód: 589 | Značka: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Baume Articulations - kloubní balzám (BIO)

679 Kč / ks
Skladem

Kosmetický prostředek určený k péči o oblasti těla, které vykazují bolestivost, otok, únavu, v důsledku čehož omezují dobrou pohyblivost. Balzám obsahuje složky napomáhající dobrému prokrvení a následnému odplavování zánětu, a přirozeně protizánětlivé rostlinné výtažky.

Obsahuje mimo jiné harpagofyt (d'áblův dráp), tužebník, přesličku, kostival, arniku, jakož i 3 esenciální oleje (z máty peprné, zázvorový a hřebíčkový). Tyto jednotlivé přísady vykazují důležité vlastnosti pro oblasti kloubů. Bambucké máslo, včelí vosk a mandlový olej zajištují hydrataci pokožky pro jemnou, vláčnou a příjemnou masáž v citlivých oblastech. Uznávaná pro úlevu, kterou přináší zejména v oblasti kolen a regenerace po intenzivní tělesné námaze.

Kosmetický přípravek, který může ulevit od bolestí pohybového aparátu, kloubů a od bolesti zad.

Obsahové složky
Salicyláty se v přírodní formě nachází mj. ve výtažcích z listů břízy a v nati tužebníku jilmového. Salicyláty jsou předchůdci dobře známého, již 120 let používaného, Aspirinu, látky s analgetickým a protizánětlivým efektem založeným na inhibici cyklooxygenázy. Balzám obsahuje i klejopryskyřici kadidlovníku - boswellie, ta se odpradávna používala v arabské medicíně jako hojivý prostředek. Přesný mechanismus účinku je stále zkoumán, nicméně protizánětlivý efekt je přisuzován skupině kyseliny boswellové (dosud bylo identifikováno 6 struktur: α-boswellová kyselina, β-boswellová kyselina, 11-keto-β-boswellová kyselina, 3-O-acetyl-11-keto-β-boswellová kyselina, 3-O-acetyl-α-boswellová kyselina, 3-O-acetyl-β-boswellová kyselina), která má schopnost inhibovat 5-lipoxygenázu a tím zabraňovat rozvoji zánětu a dalším degenerativním změnám v postižené tkáni.

V kombinaci těchto dvou protizánětlivých efektů tkví síla tohoto balzámu. Navíc odplavování zánětu může být ještě umocněno za pomoci extraktů z rozmarýnu lékařského, ze zázvoru lékařského a z hřebíčkovce vonného, které mohou působit jako tzv. derivans, což znamená, že vyvolají překrvení, mírné podráždění a pocit tepla v oblasti aplikace. To přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání.

Dále kloubní balzám obsahuje výtažek z kostivalu lékařského, který se používá k lokální úlevě u zánětlivých onemocnění podkoží, šlach a kloubů, výtažky z arniky horské, jejíž aktivní složka helenalin vykazuje analgetický a protizánětlivý efekt, a výtažek z kořene harpagofytu ležatého, který je také zkoumán pro potenciál ulevit při artrotických bolestech kloubů.

Arnica - uznávaná pro úlevu, kterou přináší zejména v oblasti kolen a regenerace po intenzivní tělesné námaze.

Kostival - uznáván pro úlevu, kterou přináší zejména v oblasti zad, kotníků a kolen, a to v klidu i při pohybu. Podporuje hybnost a rychle působí.

Harpagofyt (Dábluv dráp)tato rostlina prokázala své blahodárné účinky na bolesti kloubů při podání orální cestou. Uznávána pro své zklidňující působení.

Přeslička - uznávána pro své zklidňující působení.

Tužebník - obsahuje přírodní kyselinu salicylovou. Uznáván pro stimulaci funkci přirozené obranyschopnosti pokožky, zabraňuje šíření baktérií na jejím povrchu. Významně zlepšuje kvalitu pleti, kdy působí zejména na její strukturu (zrnitost, pórovitost).

Kadidlovník (Boswellia) - obsahuje alfa- a beta-boswellové kyseliny. Zajišťuje zjemňující a tonizační účinek na pokožku.

Bříza - zajišťuje zklidňující a tonickou funkci.

Hřebíčkový esenciální olej - uznávaný pro podporu kloubní úlevy. 

Zázvorový esenciálni olej - vyvolává pocit pohody. Podporuje tělesnou funkci (hybnost) a působí rychle.

Esenciální olej z máty peprné - zajišťuje osvěžující a tonickou funkci.

 

Složení: Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cera Alba (Beeswax)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sorbitan Olivate, Shea Butter Ethyl Esters, Jojoba Esters, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) LeafOil*,ArnicaMontana Flower Extract*, Symphytum Officinale (Comfrey)Root Extract*,BetulaAlba (Birch) Leaf Extract*, Zingiber Officinale (Ginger) Root Oil*, Acacia Decurrens Flower Wax, Eugenia Caryophyllus (Clove) Bud Oil*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Aqua, Glycerin, Alcohol, Isostearyl Alcohol, Boswellia Serrata (Olibanum) Gum, Harpagophytum Procumbens (Devil´s Claw) Root Extract*, Equisetum (Field Horsetail) Arvense Extract*,Spiraeaulmaria (Meadowsweet) Flower Extract*, Polyglycerin – 3, Tocopherol, CitricAcid, Citral, Limonene, Eugenol, Citronellol, Farnesol, Geraniol, Linalool. 100% přísad je přírodního původu, *52% přísad je z BIO zemědělství.

Produkt je certifikován evropským certifikátem Cosmos organic, tzn. že produkt je vyroben podle nejvyšších standardů pro přírodní kosmetiku a podléhá přísným pravidlům pro výběr surovin, konzervantů, obalového materiálu a to vše tak, aby byl výsledek v co největším souladu s životním prostředím.

 

Pokyny k používání: Naneste kloubní balzám na citlivé svalové a kloubní oblasti 2krát denně. Vmasírujte do úplného vsáknutí přípravku. Masáž podporuje uvolnění a pohodu v oblasti a přispívá k proniknutí balzámu.

Upozornění pro použití: Nedoporučeno pro děti mladší 12 let, těhotným a kojícím ženám, osobám, u nichž se v minulostí vyskytly křečové nebo epileptické obtíže, osobám alergickým na deriváty kyseliny salicylové.

U osob v lékařském ošetřování nebo u dětí požádejte stanoviska svého lékaře a/nebo lékárníka. Zamezte styku s očima, sliznicemi a ranami. Nepoužívat u alergických osob bez předchozího provedení kožního testu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Tento produkt je kosmetickým přípravkem k zevnímu použití. Naše přípravky obsahují vysoké procento přírodních přísad nebo přísad přírodního původu. 

U pokožky zvyklé na konvenční přípravky by se mohla zpočátku vyskytnout neočekávaná reakce. Osoby, které mají zvláště citlivou pleť, by měly provést kožní test nanesením kloubního balzámu na předloktí, kde je pokožka zvláště citlivá.Co je to zánět
Zánět vzniká jako obranný mechanismus na invazi některých cizorodých substancí, tkání či mikroorganismů (např. bakterií, alergenů, cizorodých částic apod.). Charakterizuje ho zarudnutí, otok, zvýšená teplota zánětlivé tkáně a bolestivost. Zánět může trvat krátce, potom mluvíme o zánětu akutním, který pro tělo nebývá problematický, někdy ovšem přechází do zánětu chronického, při kterém může docházet k degenerativnímu poškození tkání.
Při zánětu se z membránových fosfolipidů enzymaticky odštěpuje kyselina arachidonová. Z ní vzniká buď cestou cyklooxygenázy soubor zánětlivých působků nazývaných prostaglandiny, anebo cestou 5-lipoxygenázy působky zvané leukotrieny, které jsou zodpovědné za zánět. Na výše uvedeném schématu je vidět, na kterých místech zánětlivé kaskády se dá zánět blokovat – v případě salicylátů se stopne produkce zánětlivých působků prostaglandinů zablokováním enzymu cyklooxygenázy a v případě boswelových kyselin je to inhibice enzymu 5-lipoxygenázy, takže nevznikají zánětlivé působky leukotrieny.

 

5
1x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 3.3.2020
Přijemná vůně a rychlá úleva od bolesti. Používám na malý zánět palce.
3
P Avatar autora | 2.3.2020
Jsem spokojen, jen cena je poměrně vysoká, pro častější odběr. Děkuji T.

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.