Akce
Kód: 1298 | Značka: TRAPISTI - Aiguebelle, Francie

ALEXION - přírodní bylinkový aperitiv

399 Kč / ks 499 Kč Sleva 20 %
Skladem

52 rostlin, které ji tvoří, má mnoho vlastností, včetně vlastností pro posílení a obnovu organismu. Doporučujeme ve chvílích únavy, zotavení nebo jednoduše pro vychutnání jeho nenapodobitelné chuti.

Tento nápoj, vhodný pro celou rodinu lze podávat vychlazený jako nealkoholický aperitiv.

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.75 kg

Složení: voda, odvar z vlašských ořechů (11,7 g), fruktózový sirup.

Rostlinný extrakt (1195,8 mg): zelený ořech, hořec, myrta, chininovník, heřmánek, vanilka, šalvěj, pomeranč, rozmarýn, pražené kakao, komonice, zázvor, majoránka, horkoň, hřebíček, jehlice, kmín, černý rybíz, ostropestřec mariánský, zemědým, ibišek, meduňka, cola, plantýn, ostružiny, hořký bodlák, Krétské oregano, zeměžluč, skořice, koriandr, hloh, puškvorec, oman pravý, všedobr horský, černý bez, verbena, muškátový oříšek, oregano, lípa, tymián, yzop, úročník bolhoj, pelyněk, řebříček (myší chvost), saturejka, rozrazil (veronica), levandule, kmín.

Koncentrované šťávy: černý rybíz (798 mg), citron (579,6 mg), šípek (579,6 mg), vanilkový extrakt (80,5 mg), extrakt ženšenu (23,5 mg), přírodní aroma ostružiny, karamelové barvivo.

Éterické oleje: pomeranč (d'orange douce) (0,17 mg), citron (0,17 mg), máta (0,09 mg).

Vitamíny: C (80 mg), B1 (1,1 mg), B2 (1,4 mg) , B5 (6 mg), B6 ​​(1,4 mg), B9, B12 a PP (16 mg)

 

Užívejte nalačno, půl hodiny před snídaní a obědem (2x denně), půl skleničky.

 

Vyrobeno bez alkoholu a bez konzervantů. Vyrobený v jižní Francii cisterciáckými mnichy z opatství Notre-Dame d'Aiguebelle (založeno 1137).

 

Objem: 750ml

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 14.2.2024
Jednoznačně skvělá záležitost.
5
R Avatar autora | 31.1.2023
Výtečný a zdravý.
5
D Avatar autora | 17.2.2021
vyborny liker bez alkoholu
 

Klášter Aiguebelle byl založena v roce 1137 na hranicích Dauphiné a Provence mnichy z Morimondu, čtvrté dcery Cîteaux založeného v roce 1115 v Champagne. Klášter je postaven v izolovaném údolí, jak by cisterciácká tradice říkala, na soutoku tří potoků, odtud název "krásné vody", Aiguebelle.

Ve 12. století klášter těžil z darů sousedních pánů a značně rozmnožil své území: vlastnil pozemky až k úpatí Mont Gerbier-de-Jonc.

Od 14. století se množily zkoušky: stoletá válka, černá smrt, pokles povolání, zejména laických bratří, kteří udržovali hospodářskou činnost. Půda byla většinou pronajímána.

Po roce 1515 již opaty nevolili mniši, ale jmenoval je král: jsou doporučujícími opaty mimo klášter, a proto se ne vždy starají o potřeby svých mnichů nebo o horlivost své komunity.

Když byli mniši v roce 1791 přes velkou francouzskou revoluci rozehnáni, byli jen tři. Klášter byl poté vydrancován a následně prodán jako národní majetek. Jeho odlehlost od komunikačních tras ho zachrání před demolicí.

Nepřítomnost mnichů trvala necelých 25 let: v roce 1815 přišla skupina cisterciáků, aby klášter oživila. Pocházejí ze Švýcarska a pocházejí ze skupiny francouzských mnichů z opatství La Trappe, kteří pod vedením otce Augustina de Lestranges cestovali po celé Evropě pronásledováni revolučními armádami a umožnili klášterní a cisterciáckou obnovu ve Francii po pádu Napoleona.

Komunita Aiguebelle se rychle rozvíjí: v roce 1850 má 233 mnichů a založí mnoho dalších klášterů, z nichž většina stále žije: Staouéli, který se stane Notre Dame Atlasu v Alžírsku (ze kterého se zrodily dvě nové komunity: Notre Dame z Tibhirine v Alžírsku a Notre Dame Atlasu v Maroku), Les Neiges v Ardèche, le Désert u Toulouse, les Dombes severovýchodně od Lyonu, Acey v pohoří Jura a pak Koutaba v Kamerunu. Zajišťuje také otcovství komunity mnišek: Notre Dame z Bon Secours (Blauvac) ve Vaucluse.

 

 

Další foto a video, i texty https://www.abbaye-aiguebelle.cef.fr/aiguebelle-aujourdhui/porte-folio-et-videos