Olej s pomeranči

249 Kč / ks
Vyprodáno
 
Řepkový olej se sušenými pomeranči. Velmi ovocná chuť. Dobrý doplněk k lehkým salátům a do pečení.
Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.35 kg

 

Po otevření hned spotřebujte.

 

Objem: 235ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HORNOLUŽICKOSRBSKY MARIJINA HWĚZDA, čili Mariina Hvězda

je ženský cisterciácký klášter v Panschwitz-Kuckau v Horní Lužici. Klášter byl založený roku 1248 pány z Kamence. V listině z 13. října 1248 byly klášteru věnovány příjmy z fary a špitálu v Kamenci a o dva roky později přijal konvent cisterciáckou řeholi a vizitačním klášterem se stal klášter Altzella. Roku 1264 se klášter dostal pod ochranu braniborských vévodů Jana II. a Oty III., kteří klášter osvobodili od všech daní a služeb a nadali jej vlastní soudní pravomocí. Konvent podporoval od jeho založení až do své smrti Bernard z Kamence, jeden ze zakladatelů, významný duchovní na panovnickém dvoře vratislavského vévody a poté českého krále. Jeho zásluhou vznikl iluminovaný Lekcionář Arnolda Míšeňského určený přímo pro mariensternský klášter.

 

Klášter získal svůj barokní vzhled v letech 1716 – 1732,jeho omítka je zářivě bíločervená. Nejstarší část kláštera je jeho trojlodní halový kostel s barokní fasádou a středověkým interiérem. Jeho oltář je z dílny českých mistrů z r.1751 a husitské okno s českým malovaným sklem ze 14.století.

Rarita v klášteře je ta,že je tam malý klášterní obchůdek,kde se prodává místní pivo a likér, které se vyrábějí podle starých receptur. Součástí řádového života sester je péče o mentálně postižené dívky. Na jejich pohostinnosti se zakládá živý kontakt kláštera mezi světem a duchovnem.

V klášterní zahradě se spojují nejstarší tradice s nejnovějšími poznatky zahradnictví.

Kašnu na nádvoří zdobí socha českého lva.

Další informace, fotky v němčině zde - https://marienstern.de/de/startblock (pro přibližnou orientaci na stránkách stačí použít automatický překlad přes Google Translator - https://translate.google.cz/translate?hl=&sl=de&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fmarienstern.de%2Fde%2Fstartblock )