Kód: 588 | Značka: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Apaisante - hydratační krém i na lupénku (BIO)

599 Kč / ks
Skladem

Kombinuje celou škálu přírodních složek a extraktů blahodárně působících na suchou a velmi suchou pokožku. Je vhodný také k dennímu ošetření kůže osob s lupénkou, k uklidnění pokožky po použití konvenční kosmetiky nebo jako zimní krém.

Neparfemovaný krém nabitý účinnými komponenty od vodní složky, přes speciálně vybranou složku olejovou až po specifické látky, které tomuto krému propůjčují unikátní vlastnosti. Kombinují v sobě účinek hloubkově hydratační, regenerační, výživný, hojivý, protistárnoucí, antibakteriální a protizánětlivý. Je vhodný pro osoby se suchou pokožkou a díky složení bez parfemace může z jeho benefitů čerpat i člověk s velmi suchou a narušenou pokožkou.

Kategorie: Pleťové krémy
Hmotnost: 0.05 kg

Složení: Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water*, Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil*, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl 6 Distearate, Jojoba Esters, Glycerin, Taraktogenos Kurzii (Chaulmoogra) Seed Oil, Squalane, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil*, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour*,Cetyl Alcohol, Polyglyceryl -3 Beeswax, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Oleate, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Laminaria Ochroleuca Extract, Xanthan Gum, Dehydroacetic acid.

* přísada pocházející z ekologického zemědělství.

99 % z celkového množství je přírodního původu.
52 % z celkového množství přísad pochází z ekologického zemědělství.
COSMOS ORGANIC certifikovaný od ECOCERT Greenlife podle standardu COSMOS.

Obal „airless 50 ml“ byl zvolen pro svou účinnou ochranu krému proti kontaminaci a oxidaci, velmi snadné a úplné odebrání krému.


Vodní složka
Základem každého krému je vodní složka. Ve většině krémů tuto složku tvoří pouze voda, v našem krému je základem vodní složky hydrolát z pomerančových květů, někdy také známý pod názvem voda neroli. Pro výrobu jednoho litru této květové vody (hydrolátu) je zapotřebí nasbírat jeden kilogram pomerančových květů. Pomerančový hydrolát posiluje, osvěžuje, revitalizuje a uklidňuje pokožku. Tato přísada je zvláště vhodná pro suchou pokožku.


Olejová složka
Složku olejovou tvoří speciálně vybrané oleje a bambucké máslo.


Bambucké máslo, známé také jako máslo karité, se vyznačuje svým specifickým poměrem mastných kyselin, obsahem terpenů, fytosterolů a vitamínů. Z mastných kyselin převažuje kyselina olejová s mononenasyceným řetězcem a kyselina stearová s dlouhým řetězcem nasyceným. Vysoký obsah právě této kyseliny stearové je i důvod, proč je karité při pokojové teplotě tuhé a proč na pokožce vytváří souvislý lipidní film. Látky terpenické povahy mají protizánětlivý a antioxidační potenciál, pomáhají udržovat elasticitu kůže. Fytosteroly zlepšují bariérovou funkci kůže a mikrocirkulaci, zabraňují stárnutí kůže. Vitamíny A, E a F působí jako přirozené antioxidanty.


Konopný olej obsahuje ve vysoké míře polynenasycené mastné kyseliny – kyselinu linolovou a linolenovou, které jsou pro nás esenciální, tzn. tělo si je neumí samo vyrobit. Tyto mastné kyseliny slouží jako prekurzory pro ceramidy, což jsou specifické kožní lipidy nejsvrchnější vrstvy kůže (stratum corneum), díky nimž může kůže správně fungovat, pokožka nevysychá a dokáže se ubránit kolísajícím vnějším vlivům.

Makadamový olej a adekvátní množství glycerinu se vzájemně podporují v hydrataci kůže.

Olej Chaulmoogra, v jižní Indii tradičně používaný pro léčbu chronických ran a vředů, je svým složením unikátní. Obsahuje mastné kyseliny s cyklopentenovým kruhem (hydnocarpová, chaulmoogrová, gorliková), které přispívají k ochraně před bakteriálními infekcemi. Hodí se perfektně pro regeneraci pokožky.


Účinné komponenty
Jako antiiritační a prostisvědivá složka byly do krému vybrány ovesná mouka a ovesný olej. Se svým obsahem avenanthramidů bojují proti zarudnutí a podráždění pokožky. V tomto efektu jim pomáhají i saponiny avenaciny se svým protizánětlivým potenciálem. Ovesná mouka je známá i pro svůj obsah betaglukanů, které mají nejen imunomodulační, ale pro svůj dlouhý hydrofilní řetězec i hydratační účinek. Betaglukany také stimulují ke tvorbě elastinu, a tím
i k regeneraci a zacelování ran. Životní sílu buňkám dodávájí v ovesné mouce obsažené vitamíny skupiny B (B1 thiamin, B5 pantothenát) a stopové prvky (selen, železo, mangan). Výživu a hydrataci zajišŤují také bílkoviny, které jsou v ovesné mouce zastoupeně asi 12%.


Jako ochrannou složku jsme vybrali extrakt z mořské hnědé řasy Laminaria ochroleuca, někdy též nazývaný antileukin-6 pro svou antileukinovou protizánětlivou aktivitu, která je zapříčiněná inhibicí zánětlivých působků, PAF (platelet activating factor) a zánětlivých neuropeptidů. Extrakt z řasy Laminaria
ochroleuca také ochraňuje před slunečním UV zářením a ochraňuje DNA v jádru buňky po ožáření. Do krému tak přináší antipruriginózní vlastnosti, tj. protisvědivé, a antiaging efekt. Navíc díky svému hydrofilnímu řetězci přináší blahodárně zvlhčující působení na suchou pokožku.
V našem krému, který nese mastné kyseliny s polynenasycenými řetězci, nechybí vitamín E, který přirozeně zabraňuje degradaci těchto řetězců, neboli žluknutí. Je tak zajištěna jejich stabilita.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
L Avatar autora | 3.3.2021
S krémem Apaisante jsem velmi spokojena, po nošení roušky se objevily menší obtíže,které po několika použití krému zmizely. Textura je příjemná,krém se dobře vstřebává. Děkuji za dárek-mýdlo z divoké růže.

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.