Tip
Kód: 1708 | Značka: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Elixír Visage - olej pro suchou pleť (BIO)

499 Kč / ks
Skladem

Elixír má díky svému složení antibakteriální funkci, dále revitalizuje, hydratuje a zjemňuje pokožku na obličeji.

Kategorie: Pleťové krémy
Hmotnost: 0.05 kg

Elixírový olej speciálně navržen pro suchou pokožku obsahuje 70 % oleje Chaulmoogra a 25 % jojobového oleje.

Objem 30ml.

Funkce:

Elixír má antibakteriální vlastnosti, zejména díky jojobovému oleji a plantasens olivovému skvalanu nebo fytoskvalanu. Je známo, že jojobový olej zabraňuje výskytu bakterií spojených s černými tečkami a akné. Platasens olivový skvalan (nebo fytoskvalan) je obnovovač lipidů, to znamená, že je schopen obnovit lipidy horních vrstev pokožky.

Jojobový olej podporuje syntézu kolagenu IV a elastinu, které jsou základními složkami pokožky. Přispívá k pevnější a hladší pokožce.

Dále hydratuje a zjemňuje pokožku jojobovým olejem a fytoskvalanem. Olej Chaulmoogra, jojobový olej, antileukin 6 a fytoskvalan pomáhají udržovat zdravou pokožku. Jojobový olej a fytoskvalan zjemňují a zjemňují pokožku.

Antileukin 6 má vlastnosti proti stárnutí vlivem světla díky své schopnosti chránit kožní buňky před UV zářením. Fytoskvalan se běžně používá v opalovacích přípravcích.

 

Složení: olej ze semen Chaulmoogra ( Taraktogenos Kurzii) ; olej z jojobových semen ( Simmondsia Chinensis ); skvalan (z olivového oleje); kaprylový/kaprinový triglycerid; slunečnicový olej ( Helianthus Annuus ); tokoferol; Extrakt z mořských řas Laminaria Ochroleuca.

Olej Chaulmoogra, v jižní Indii tradičně používaný pro léčbu chronických ran a vředů, je svým složením unikátní. Obsahuje mastné kyseliny s cyklopentenovým kruhem (hydnocarpová, chaulmoogrová, gorliková), které přispívají k ochraně před bakteriálními infekcemi. Hodí se perfektně pro regeneraci pokožky.


Obsahuje též extrakt z mořské hnědé řasy Laminaria ochroleuca, někdy též nazývaný antileukin-6 pro svou antileukinovou protizánětlivou aktivitu, která je zapříčiněná inhibicí zánětlivých působků, PAF (platelet activating factor) a zánětlivých neuropeptidů. Extrakt z řasy Laminaria ochroleuca také ochraňuje před slunečním UV zářením a ochraňuje DNA v jádru buňky po ožáření. Do krému tak přináší antipruriginózní vlastnosti, tj. protisvědivé, a antiaging efekt. Navíc díky svému hydrofilnímu řetězci přináší blahodárně zvlhčující působení na suchou pokožku.

 

Přísady pocházející z ekologického zemědělství.

99 % z celkového množství je přírodního původu.
52 % z celkového množství přísad pochází z ekologického zemědělství.
COSMOS ORGANIC certifikovaný od ECOCERT Greenlife podle standardu COSMOS.

Pokud si všimnete hnědé usazeniny na dně lahvičky, může se to stát (rostlinná usazenina chaulmoogra oleje), ale v žádném případě to nemění vlastnosti produktu. Pokud si v lahvičce všimnete bílých kuliček, jedná se o přirozený jev tuhnutí tváří v tvář nízkým teplotám. Jednoduše vložte svou láhev do misky s horkou vodou o teplotě přibližně 50 °C na 10 až 15 minut. Tyto přírodní jevy jsou ve skutečnosti zárukou kvality. Jsou důkazem, že použité oleje byly extrahovány tak, aby byly respektovány jejich vlastnosti, a že nebyly rafinovány.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 9.8.2023
Tento produkt je opravdu zázrak, mám suchou pleť s dlouhodobým akné. Poslední 4 roky hledám olejíček, který by mě nevysušoval a zároveň nezanášel. Toto je absolutní výhra. Mixuji si ho se svým krémem (2 kapky) ráno a večer a jsem nad míru spokojená. Krásně také sedí pod makeupem. Taky moc ráda podpořím výrobky z klášterů. Děkuji moc a za mě moc doporučuji.

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.