Novinka
Kód: 1856 | Značka: TRAPISTI - Nový Dvůr, Česko

Lískooříšková pomazánka s kakaem

129 Kč / ks
Skladem

Nová kakaová a lískooříšková pomazánka bez palmového oleje s krémovou texturou, lehce se roztírající a vytříbenou chutí.

Kategorie: Sladké pomazánky
Hmotnost: 0.21 kg

Patnut's - kakao & lískové oříšky
Složení: cukr, řepkový olej, lískové oříšky 16 %odtučněné sušené mléko, nízkotučný kakaový prášek 7 %, emulgátor: slunečnicový lecitin, extrakt z lusků vanilky Bourbon z Madagaskaru.
Může obsahovat stopy sezamu a jiných ořechů.
100 % přírodní.
BEZ PALMOVÉHO OLEJE.
Bez konzervantu.
Hmotnost: 210g

Původní oblastí výskytu lískových oříšků je Asie, odkud se pěstování rozšířilo do Evropy.
Keř šedohnědé barvy dorůstá do výšky kolem čtyř metrů. Kvete od února do dubna, plodem jsou oříšky, které dozrávají od září od října. Lískové oříšky jsou dobrým přírodním zdrojem vitaminu E. Mají vysokou výživnou hodnotu a dodávají tělu vitaminy skupiny B. Obsahují vlákninu, vitamin C, kyselinu listovou a pantotenovou, draslík, fosfor, vápník, síru, hořčík, sodík, nikl, mangan, železo, měď, zinek, jód, chrom, selen a bor. Bor je důležitým elementem pro člověka, protože ovlivňuje zdravotní stav kostí.

 

Průměrný obsah živin ve 100 g: Energetická hodnota: 2258 kJ / 541 kcal.

Tuky: 32 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 5 g. Sacharidy: 55 g, z toho cukry: 55 g. Bílkoviny: 8,3 g. Sůl: 0,12 g.

 

Skladujte a uchovávejte mimo dosah tepla, přímého slunečního světla a vlhkosti.
Neuchovávat v lednici.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou hořčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

 

15-09-2017 klaster Novy Dvur konec leta


Hořčice je vyráběna podle originální trapistické receptury. Jedná se o výrobek vysoké kvality, příbuzný druhu francouzské hořčice. Skleničky z Nového Dvora se kromě Česka a Francie prodávají v Německu, Rakousku, Maďarsku.

Dále se vyrábí široká paleta dalších výrobků jako jsou potravinářské doplňky, bio produkty pro snídaně, sušenky, zavařeniny, želé, přírodní multivitamíny a minerály, které také navazují na tradici produktů z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii. Jejich tradice v pěstování ovoce a cereálií je dovedla k ovládnutí přírodního bohatství prostředí, kde žijí.

O komunitě: v roce 1991 přišli první Češi do opatství Sept-Fons ve Francii. Po sedmi letech se někteří vrací s plánem založit klášter v České republice. V roce 1999 byl objeven zchátralý barokní statek Nový Dvůr, který byl tím pravým místem pro vznik kláštera. Klášter Nový Dvůr byl postaven podle architektonického návrhu londýnského architekta Johna Pawsona a jeho spolupracovníků. Stavba kláštera byla zahájena v květnu roku 2000, některé přípravné práce byly provedeny již v roce 1999. Kostel byl vysvěcen 2. září 2004.

Řehole svatého Benedikta a cisterciácká tradice v sobě vyváženě pojí společný život a nezávislost, práci a modlitbu, chudobu, avšak nikoli nouzi, ticho, prostor a přísnou samotu, jež umožňují směřovat k Bohu v bratrské atmosféře. Cisterciácký mnich je cenobita. Ideál důvěrného společenství s Bohem žije uprostřed svých bratří. Tak jako jej manuální práce pevně poutá ke konkrétním věcem, upřímný bratrský život, který požaduje svatý Benedikt a tradice Cîteaux, jej zavazuje k životu v lásce.